Description
| Category: | Dump Trailer |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Summit |
| Model: | 7’x20′ |
| Stock # | **** |
| Size | 7’x20′ |
| Color | Gray |
| G.V.W.R. | 9990lbs |
| Axle Capacity: | 5200lbs (X2) |
| Dry Weight: | 3,201lbs |
| Payload Capacity: | 6,789lbs |
| Coupler | 2 5/16″ |
| Brakes | Electric |
| Tires & Wheels | 225|75|R15 |

























