Description
| Category: | Dump Trailer |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Summit |
| Model: | 16+4Tilt14k |
| Stock # | **** |
| Size | 83″x20′ |
| Color | Gray |
| G.V.W.R. | 14000lbs |
| Axle Capacity: | 7000lbs (X2) |
| Dry Weight: | 2905lbs |
| Payload Capacity: | 11,095lbs |
| Coupler | 2 5/16″ |
| Brakes | Electric |
| Tires & Wheels | 235|80|R16 |




























