Description
| Category: | Dump Trailer |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Rockland |
| Model: | 7714TU-7G |
| Stock # | **** |
| Size | 77″x14′ |
| Color | Black |
| G.V.W.R. | 7000lbs |
| Axle Capacity: | 3500lbs (X2) |
| Dry Weight: | 1566lbs |
| Payload Capacity: | 5434lbs |
| Coupler | 2 5/16″ |
| Brakes | Electric |
| Tires & Wheels | 205|75|R15 |

























