Description
| Category: | Equipment Trailer |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Liberty |
| Model: | 7’x20′ |
| Stock # | 050351 |
| Size | 7’x18′ |
| Color | Black |
| G.V.W.R. | 9,990lbs |
| Axle Capacity: | 5200lbs (X2) |
| Dry Weight: | 2,450lbs |
| Payload Capacity: | 7,540lbs |
| Coupler | 2 5/16″ Adjustable |
| Brakes | Electric |
| Tires & Wheels | 225|75|R16 |



























