Description
| Category: | Equipment Trailer |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Liberty |
| Model: | 7’x18′ |
| Stock # | 050341 |
| Size | 7’x18′ |
| Color | Black |
| G.V.W.R. | 14,000lbs |
| Axle Capacity: | 7000lbs (X2) |
| Dry Weight: | 2,700lbs |
| Payload Capacity: | 11,300lbs |
| Coupler | 2 5/16″ Adjustable |
| Brakes | Electric |
| Tires & Wheels | 235|80|R16 |
























