Description
| Category: | Dump Trailer |
|---|---|
| Year: | 2026 |
| Make: | Cargo Express |
| Model: | EX DLX |
| Stock # | 130122 |
| Size | 7′ x 16′ |
| Color | White |
| G.V.W.R. | 7000lbs |
| Axle Capacity: | 3500lbs |
| Dry Weight: | 2155lbs |
| Payload Capacity: | 4845lbs |
| Coupler | 2 5/16″ |
| Brakes | Electric |
| Tires & Wheels | 205|75|R15 |


























